Kūno kalba darbo pokalbio metu

Darbo pokalbis kartais gali atrodyti kaip viktorina, nes niekuomet negalite žinoti visų klausimų, kurie bus užduodami darbo pokalbio metu. Kad ir koks klausimas bebūtų, jūs privalote tinkamai valdyti savo kūno kalbą. Darbo pokalbio metu jūs galite pasijusti lyg būtumėte stebimi per mikroskopą.

Kūno kalba

Ne paslaptis, kad darbo pokalbiai žmones priverčia labai nervintis, daugelis kandidatų skiria nemažą laiko dalį jaudinantis dėl to, ką jie sakys darbo pokalbio metu, kaip valdys savo kūno kalbą ir pan. Darbo pokalbyje svarbu ne tik tai, ką jūs sakote, bet ir kaip sakote. Jūs turite tinkamai bendrauti ne tik verbaliai (žodžiai), bet ir neverbaliai (kūno kalba). Darbo pokalbio metu darbdavys stengiasi įžvelgti ar sutampa jūsų ištariama informacija su tuo, ką tuo pačiu metu kalba jūsų kūno kalba, t.y. jūsų nesąlyginiai kūno judesiai.

Prieš einant į darbo pokalbį, patartina, kad gerai pasinagrinėtumėte darbo skelbimą tos pozicijos, dėl kurios pretenduojate. Svarbu, kad atidžiai peržvelgtumėte visus keliamus reikalavimus pageidaujamus būsimam darbui atlikti. Taip pat patartina kruopščiau pasidomėti įmone, jos veikla, tikslais ir t.t.

Kai kurie personalo vadybininkai mano, kad nuomonę apie kandidatą gali susidaryti jau per pusę minutės, vien iš to, kaip jūs apsirengęs ir ką sako jūsų kūno judesiai. Įeidami į įmonės patalpas nesitaisykite pėdkelnių ar savo kaklaraiščio. Tokius pataisymus reikėtų atlikti prieš tai, kol jus pamatys darbdavys. Neužmirškite, kad vos tik įėję į įmonės teritoriją, jūs jau jau esate stebimi, t.y. jus pirmiausia pamato biuro administratorė, bei kiti darbuotojai. Darbo pokalbį pravedęs asmuo gali pasiteirauti ir kitų savo darbuotojų nuomonės apie jus.

Keletas patarimų, kaip reikėtų elgtis pokalbio metu:

Kuno kalba

Darbo pokalbio metu, susitikus su galimai būsimu darbdaviu, būtina pasisveikinti tinkamai. Duodant ranką, svarbu, kad paspaudimas būtų tvirtas. Vienu trumpu rankos paspaudimu jūs parodysite, kad esate energingas, pasitikintis savimi ir geras pasirinkimas šiai pozicijai. Kai sveikinatės, nepabijokite pirmi ištiesti savo ranką. Laikykite ranką tiesiai ir tvirtai, ranka neturėtų būti per minkšta ar per kieta, o po tvirto paspaudimo laiku atleiskite ranką. Rankos paspaudimas turėtų būti nei per ilgas, nei per daug trumpas, kad nesukeltų pašnekovui nemalonių pojūčių.

Šypsokitės. Nebijokite atrodyti draugiški. Darbdavys, darbo pokalbių metu kitoje stalo pusėje pamato labai daug nervingų kandidatų, kurių kūno kalba priverčia jais abejoti. Šypsena nuramins jūsų pašnekovą, pokalbis taps sklandesnis. Šypsena nereiškia, kad jūs būsite vakarėlių siela ar biuro darbuotojų linksmintojas, ji tiesiog komunikuoja, kad su jumis bus malonu bendrauti kasdienėje darbo aplinkoje.

Darbo pokalbio metu neužmirškite, kad tiek jūs, tiek darbdavys, esate ne robotai, o žmonės. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad formalus kalbėjimas parodo jų profesionalumą, tačiau darbdaviui gali būti tikrai įdomu koks jūs žmogus ir ką jūs mėgstate.

Nebijokite pokalbio metu pasitikslinti to, ko nesupratote. Kas yra blogiau? Kalbėti apie pašalinius dalykus taip ir neatsakant į užduotą klausimą, ar pasitikslinti pašnekovo ką jis turėjo omeny ir pateikti tinkamą atsakymą? Žinoma, kad antrasis variantas. Net jei jūsų kūno kalba rodo pasitikėjimą ir užtikrintumą, tačiau atsakymai į užduodamus klausimus netikslūs, tai gali priversti pašnekovą suabejoti jūsų kompetencija. Kartais darbdavio dienotvarkė tarp darbo pokalbių yra tokia suspausta, kad gali nespėti pasiruošti tinkamų klausimų jums. Jūsų prašymas patikslinti klausimą parodo darbdaviui, kad mėgstate tikslumą ir ko gero atsakingai žiūrėsite į būsimą darbą.

Retkarčiais pabandykite pamatyti save iš šalies, ypač atkreipkite dėmesį į savo kūno kalbą: ar jūs nesisupate kėdėje, nedrebinate vienos ar abiejų kojų, nekrapštote savęs ir pan. Tokie nesąlyginiai kūno judesiai darbdaviui gali sudaryti nuomonę, kad darbo metu jūs negalėtumėte susikoncentruoti į darbą.

Ko nereikėtų daryti darbo pokalbio metu?

Kūno kalba

- Nesikasykite pakaušio ar kaklo, net jei ir suimtų mėšlungis, nes toks judesys gali signalizuoti, jog jūs esate abejingas.

- Nesikasykite ir nelieskite savo nosies. Šifruojant kūno kalbą, tai galėtų reikšti, kad jūs nesate pakankamai atviras su pašnekovui, be to, nosies krapštymas ir šiaip yra labai nemandagus veiksmas.

- Nesėdėkite sukryžiavę rankų ties krūtine, kitaip pasirodysite nedraugiški, užsidarę.

- Nesėdėkite pasvirę link durų, nes atrodys jog jūs norite kuo greičiau išeiti pro duris.

- Nesikūprinkite sėdėdami kėdėje. Kūno kalboje toks gestas reikštų nepakankamą suinteresuotumą ir nepasirengimą pokalbiui.

Kokia turėtų būti kūno kalba darbo pokalbio metu?

Kuno kalba

- Sėdėkite kėdėje tiesiai, nežymiai pasvirę į priekį, tokia kūno kalba parodysite susidomėjimą tuo, ką priešais jus esantis pašnekovas kalba, bei pritarimą jam.

- Parodykite savo entuziazmą naudodami susidomėjusio asmens kūno kalbą. Linksėkite rodydami pritarimą, tačiau linksėjimas turi būti natūralus ir saikingas.

- Pokalbio metu susikurkite patogią asmeninę erdvę tarp savęs ir darbdavio. Patogus atstumas turėtų būti ne mažesnis, kaip 50 cm. Įsikišimas į kito asmens asmeninę erdvę gali sukelti nepatogumo jausmą ir blaškyti pašnekovą.

- Prieš eidami į darbo pokalbį, nepersistenkite su kvepalais. Per didelis aromatas gali sukelti alergiją, o ir darbdaviui nuo kvapų sukeltas galvos skausmas tikrai nepridės jums pliuso.

- Jeigu darbo pokalbio metu bendraujate daugiau nei su vienu darbuotoju, atsakingu už atranką, labai svarbu skirti dėmesio jiems abiems, retkarčiais pažvelgiant tai į vieną, tai į kitą.

- Atsakinėdami į klausimus, stenkitės su pašnekovu palaikyti akių kontaktą, kartais panaudokite ir rankų judesius tam, kad sustiprintumėte savo poziciją ir atrodytumėte labiau pasitikintys. Judesiai turėtų būti natūralūs, nes kitaip galite pasirodyti agresyvūs.

- Net jei mini darbo pokalbis vyksta telefonu, stenkitės kalbėti atsistoję (žinoma nepamirškite šypsenos). Kalbėjimas stovint padidina jūsų budrumą bei padeda lengviau įsitraukti į pokalbį.

- Pasibaigus darbo pokalbiui, paduokite ranką taip pat tvirtai ir užtikrintai, kaip pokalbio pradžioje. Išeikite pasitempę. Atsipalaiduoti ir sušokti savo laimės šokį galite tik tuomet, kai būsite toli nuo darbo pokalbio vietos.

© kunokalba.lt. Visos teisės saugomos.
Free Joomla! templates by Engine Templates